More

  Вашиот среќен ден во август според хороскопот

  spot_img

  Проверете кој ден во август може да биде најповолен и најсреќен за вашиот астролошки знак.

  Овен: понеделник, 29 август
  Хирон, астероидот кој владее со зараснувањето на раните од минатото, се спојува со Северниот јазол во Бик на овој ден, носејќи ви многу важен увид. Ќе има неизмерно силна енергија која ќе ви овозможи да се промените себеси и начинот на кој ја доживувате околината.

  Бик: петок, 19 август
  Последниот дел од Месечината ви овозможува да ги отстраните пречките од вашиот пат и да се фокусирате на она што сакате да го создадете. Ќе почувствувате голема желба да постапите во согласност со себе. 19 август ви носи јасност и мир кои ќе ви помогнат во наредните недели.

  Близнаци: Сабота, 20 август
  На овој ден, Марс преминува во вашиот знак, давајќи ви зелено светло да направите нешто што сакате да го создадете. Ова е одлична можност да вложите повеќе енергија и време во проект или врска во која навистина верувате со целото ваше срце. Ако се следите себеси, универзумот ќе ве поддржи.

  Рак: четврток, 11 август
  Месечината во Водолија ќе доведе до подлабока интимност со себе и со саканите. Искористете го денот со тоа што ќе се грижите за себе и ќе ја ставите вашата благосостојба на прво место. Меѓу другото, исто така подобро ќе разберете што ви треба од другите, што може да ви помогне да ги подобрите односите.

  Лав: четврток, 11 август
  Венера, планетата на љубовта и изобилството, на овој ден влегува во вашиот знак. Пред вас е шарен месец, а Венера ви носи уште понеобични можности во животот. Обрнете внимание на нив и искористете ги оние за кои вашата интуиција вели дека се соодветни за вас.

  Девица: четврток, 4 август
  Меркур се движи во вашиот знак, што ќе помогне да се подобри комуникацијата. Не само што ќе можете да зборувате и да размислувате појасно, туку и полесно ќе ги разбирате другите, што значително ќе ги подобри вашите односи и во личната и професионалната сфера.

  Вага: четврток, 25 август
  Кон крајот на месецот Меркур веќе се преселува во Вага, што ќе ви даде чувство дека одеднаш сите зборуваат на вашиот јазик. Во реалноста, сепак, вие самите ќе бидете многу поотворени за јасна комуникација, која брзо ќе донесе позитивни резултати во вашите односи.

  Шкорпија: петок, 5 август
  Првиот дел од Месечината во вашиот знак ви носи многу мотивација да ги остварите вашите соништа. За тоа време ќе бидете пооптимисти и посамоуверени, што е одлична можност да се справите со се што навистина сакате во себе.

  Стрелец: четврток, 11 август
  Месечината во Водолија ќе ви овозможи појасна комуникација. На другите ќе им биде полесно да слушаат, а благодарение на јасното изразување и вие ќе бидете повеќе слушнати. Не заборавајте да се слушате себеси и да ги следите вашите желби и потреби.

  Јарец: четврток, 25 август
  Меркур во Вага ви носи низа позитивни промени во кариерата и финансиите. Овој ден е одлична можност да размислите што навистина сакате да правите и бестрашно да се зафатите да ги постигнете целите кои ги чувствувате со целото свое срце. Застанете за себе и дајте си го животот што го заслужувате.

  Водолија: четврток, 11 август
  Месечината во Водолија е одлична можност за саморефлексија. Размислете за вашите цели на почетокот на годината и размислете како можете да ги постигнете и дали некои можеби ќе треба да се сменат. Ослободете се од нешто што повеќе не ви треба и ослободете се од препреките што ви го попречија патот во првата половина од годината.

  Риби: Среда, 24 август
  Ретроградниот Уран во Бик ќе влијае на вашата комуникација и ќе ви овозможи да го изразите она што вашата душа го чувствува на креативни начини. За тоа време, ќе бидете уште поразбирливи кон другите, но и кон самите себе, што ќе ви олесни да си го дадете она што ви треба.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img