More

  Удрил во Бранденбуршката порта и загинал, автомобилот бил смачкан

  spot_img

  Едно лице загина зад воланот на автомобил кој удри во столб на Бранденбуршката порта во Берлин, соопшти полицијата.

  Според полицискиот извештај, автомобилот удрил во еден од најпознатите берлински симболи во неделата околу 23:30 часот. Други детали не беа дадени.

  Пожарникарите излегле на местото на несреќата и зад воланот на возилото пронашле безживотно тело, соопштил портпаролот на берлинската полиција која го обезбедувала теренот. Во автомобилот немало никој, освен лицето кое го управувало возилото.

  Бранденбуршката порта била изградена во периодот од 1789 до 1791 година.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img