More

  Уапсена Кинеска: Се обидела да увезе и испере повеќе од 110.000 евра во Србија

  spot_img

  Уапсена Кинеска: Се обидела да увезе и испере повеќе од 110.000 евра во Србија
  МВР денеска соопшти дека полицијата го уапсила кинескиот државјанин Х.З.(19) поради сомнение дека сторил кривично дело перење пари.

  Се сомничи дека Џ.З без претходно известување до надлежните царински органи се обидела да внесе во Србија во својот багаж 111.405 евра, за што постои сомневање дека потекнува од криминални активности.

  На осомничената и е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде изведена во надлежното обвинителство.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img