More

  Уапсен истакнат руски генерал!

  spot_img

  Уапсен е шефот на главната кадровска управа на руското Министерство за одбрана, генерал-полковник Јуриј Кузњецов, соопшти Истражниот комитет.

  Тој е осомничен за примање мито во „особено големи размери“, пренесува RT.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img