More

  Динамо се огласи за „замена на браќата“: Лаги, клевети и канцероген напад на клубот!

  spot_img

  Со брзина на светлината вчера низ светските медиуми се прошири информацијата за „размена на браќа“ во романскиот гигант Динамо од Букурешт.

  Романските медиуми објавија дека погрешен играч играл за Динамо Букурешт предводен од хрватскиот стручњак Жељко Копиќ, односно дека Едгар Ие наместо него го испратил својот брат близнак. Едгар имаше завидна кариера во многу големи европски клубови, додека неговиот брат Еделино играше само за пониските лиги.

  Се најавија од Динамо.

  „Станува збор за „лажни вести“ кои беа промовирани од романските масовни медиуми, а потоа дури и пренесени од меѓународните како Би-Би-Си, Марка и Рекорд. Да се ​​каже дека Динамо Букурешт се сомнева дека тој не го префрлил Едгар Мигел Ие туку неговиот брат близнак Еделин Мигел Ие е лага, клевета и канцероген напад на клубот. Динамо Букурешт го донесе Едгар Мигел Ие преку реномирана компанија призната во Европа. Зборуваме за транспарентност и законитост. Тој доби меѓународен сертификат за трансфер издаден од Турската федерација, потврден од Романската федерација и ФИФА, регистриран од Професионалната фудбалска лига и доби потврда за регистрација од Генералниот инспекторат за имиграција. Динамо Букурешт соопштува дека покренал постапка авторот на оваа лажна информација да се изведе пред суд за сериозно нарушување на имиџот на клубот…“, велат од Динамо.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img