More

  ЦВЕЌЕ ВО ЧЕСТ НА ГРИГОР ПРЛИЧЕВ

  spot_img

  Во рамки на празнувањата по повод одбележување на годишнината од смртта на Григор Прличев делегација на Општина Охрид предводена од градоначалникот Кирил Пецаков положи свежо цвеќе во дворот на ООУ „Григор Прличев“ по што се одржа панихида на вечното почивалиште на великанот. Општинската делегација положи цвеќе и се поклони пред спомен бистата на великанот  и пред градската библиотека.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img