More

  Целосно се ирационални: Овие хороскопски знаци не знаат како да ги контролираат своите емоции

  spot_img

  Додека некои луѓе се чини дека имаат сè под контрола, други реагираат импулсивно, се однесуваат целосно ирационално и не знаат како да ги контролираат своите емоции. Изгледа дека астрологијата може да има врска со тоа.

  Близнаци
  Близнаците сакаат да мислат за себе како слободоумни, сакаат да испробуваат нови работи и да менуваат групи, па затоа никогаш не поминуваат премногу време со некоја конкретна личност.

  Сепак, тоа не значи дека тие лесно се справуваат со сите ситуации. Тие се вознемирени и често имаат потреба од многу валидација, вели астрологот Емили Њуман, додавајќи дека доколку Близнаците не го добијат она што го сакаат, паничат и почнуваат да се однесуваат нерационално.

  Девојка, девојка, жена, хороскоп, гнев, гнев, омраза, очи
  Дали сте таа среќна девојка? Астролозите велат дека ова е најдобриот хороскопски знак

  Близнаците премногу размислуваат, се плашат да кажат нешто за да не грешат и да не ги разочараат луѓето околу себе.

  Скорпија
  Скорпиите исто така тешко ги контролираат своите емоции. Нивната интензивна страст и длабочина на чувства често ги прави лути или огорчени на другите, вели астрологот Рејчел Клер.

  Тие се и неверојатно внимателни, па често се усогласени со туѓите тајни, но понекогаш чувството да носат се на грб ќе ги натера да пукнат под притисок.

  Риба
  Рибите се чувствителни и нежни по природа – но само ако се согласувате со нивната визија и став. Њуман наведува дека луѓето во овој знак сакаат од срце, искрено и сакаат да живеат во бајка.

  Рибите навистина се грижат за другите луѓе и го сакаат истото за возврат, но ако не го добијат, можат да станат многу ирационални. Тогаш тие не ги слушаат другите и стануваат пасивни агресивни кога работите не одат како што сакаат.

  Лав
  Лавовите се страствени, па може да биде доста забавно во нивно друштво, но токму оваа страст понекогаш ги прави ирационални. Лавовите знаат да бидат доста драматични и кога некој ќе ја доведе во прашање нивната вредност, веднаш се подготвени за борба. Тие се однесуваат импулсивно и се неверојатно тврдоглави.

  Клер додава дека луѓето родени во овој знак секогаш мислат само на она што е најдобро за нив. Ако некој ги критикува, Лавовите тоа ќе го сфатат како личен напад и тогаш можете да заборавите на разумен разговор.

  Јарец
  Јарците се родени лидери и една од нивните најдобри квалитети е чувството за одговорност. Меѓутоа, бидејќи тие секогаш сакаат да бидат на врвот на скалилата за успех, посветуваат повеќе внимание на тоа што мислат другите за нив.

  „Тие стануваат ирационални кога се обидуваат да им угодат на сите други и може да почнат да лажат или да ја „свиткаат“ вистината за да се направат поспособни – што може да ги доведе во неволја“, изјави Њуман за Best life.

  Девица
  Иако Девиците секогаш изгледаат прибрано и стабилно, тие знаат да бидат многу ирационални. Постојано сакаат да бидат совршени и сакаат се да е на свое место, но ако нешто тргне наопаку, Девиците би можеле да доживеат топење.

  „Нивната непостојана природа ги тера постојано да се погодуваат себеси и премногу да размислуваат за секој збор што ќе го кажат“, рече Клер. Совршенството не може секогаш да се постигне, па Девиците ќе бидат во надолна спирала кога не можат да го постигнат посакуваниот исход.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img