More

  Тропскиот бран е на најсилно

  spot_img

  Денеска ќе биде сончево и многу топло, а попладне ќе има мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

  Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 23, а максималната ќе достигне од 34 до 41 степен. УВ индексот ќе изнесува.

  Во Скопје времето ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец.

  Минималната температура ќе се спушти до 20, а максималната ќе достигне до 39 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img