More

  Тројца повредени во пукотницата на карневалот во Ротердам

  spot_img

  Три лица, меѓу кои и напаѓачот, се повредени во Ротердам при пукање што се случи во саботата вечерта за време на летниот карневал во пристанишниот град, соопшти тамошната полиција.Полицијата го застрела напаѓачот. И тој и двете жртви се пренесени во болница, а нивната состојба засега не е позната.

  Во попладневните часови на истиот карневал веќе имало пукање, но тогаш немало повредени, а осомничениот побегнал и се уште се трага по него.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img