More

  Тројца брокери се испоубиле во Торонто

  spot_img

  Напаѓач уби маж и жена, а потоа е убиен во пукање во канцелариски простор во близина на дневен центар и училиште во Торонто, Канада, објави Си-Пи 24.

  Инцидентот се случил во фоајето на зградата во понеделникот.

  Зборувајќи за медиумите, детективот Алан Бартлет рече дека полицајците влегле во зградата и пронашле двајца мажи и една жена и верувале дека еден од мажите е убиецот.

  Тој изјави дека сѐ уште е рано да се каже каква врска можеби постоела меѓу убиените, но најверојатно дошло до расправија за пари, што потоа довело до трагедијата.

  Бинијаз и другите на местото на настанот идентификуваа една од жртвите како локален брокер по име Араш Мисаги.

  Се очекува градинката денеска да работи редовно, а истрагата, како што е најавено, се уште е во тек.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img