More

  Тренерот на Јувентус го нападна новинарот: Јебига, пишувај ја вистината!

  spot_img

  Јувентус го освои Купот на Италија, а Масимилијано Алегри конечно го укина проклетството на вториот мандат. Сепак, вечерта не заврши со пријатна нота.

  Новинарот на „Тутоспорт“ Гвидо Васијаго откри дека по финалето Алегри почнал да го навредува и да му се заканува.

  „Ќе ви ги скинам ушите господине новинар. Напишете ја вистината, а не тоа што ви го кажуваат клубовите“, наводно рекол Алегри.

  Алегри е вкрстен, хит-тренерот го презема Јувентус: Протекоа детали од големата работа?

  Очигледно, трофејниот тренер си дал здив по напорната сезона, во која повторно остана без скудетото. Но, конечно успеа да го освои трофејот во вториот мандат.

  Сепак, прашање е дали ќе го задржи на клупата на Старата дама. Тој има уште една година од договорот, а раководството засега нема намера да му понуди нов. Неговиот агент своевремено истакна дека доколку летово не добие продолжување на договорот, Алегри нема да ја заврши последната година.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img