More

  Трагедија: Во еден момент девојка гушкаше дечко во плитко, во друг ја однесоа високи бранови (ВИДЕО)

  spot_img

  На социјалните мрежи се појави застрашувачко видео од Русија, на кое се гледа како огромни бранови на плажата Ривиера во Сочи вовлекуваат 20-годишна девојка во морето каде што исчезнува.

  Иако нејзиното момче се обидело да ја задржи, силните бранови со голема брзина ја повлекле во длабочините. Трагедијата се случила на 16 јуни, а спасувачите и полицијата се уште трагаат по телото на девојчето.

  Брановите ја извлекоа девојката од неговата прегратка
  На интернет се појави видео на кое се гледа како момче и девојка се прегрнуваат, кои, како што се сомневаат, решиле да се капат во морето и покрај лошото време. Кога типот забележал дека брановите се преголеми, почнал да ја влече девојката од плиткото, но не успеал. Силен бран го извлекол девојчето од неговата прегратка, а никој повеќе не ја видел.Момчето потоа истрча кон морето, не гледајќи ја, продолжи да трча по брегот за да ја најде.

  Спасувачите ја продолжија потрагата трет ден, но засега нема информации, пренесува bloknot.ru.

  Слична ситуација во Одеса
  Слична ситуација неодамна се случи на брегот на Црното Море во Одеса на 2 јуни. Таму полицајката Александра (20) за време на невреме излегла на пристаништето, по што ја фатил бран и ја однела во морето.

  При силни бранови се препорачува да не се приближува до морето, бидејќи водата е непредвидлив елемент.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img