More

  Трагедија го погоди спортот: Поранешна ѕвезда од Америка пронајдена мртва

  spot_img

  Поранешниот американски фудбалер, Вонте Дејвис (35) бил пронајден мртов во понеделникот во куќа во Мајами, пренесува „Севн њуз Мајами“.

  Истрагата за смртта се уште е во тек откако неговото тело беше пронајдено во домот. Полицијата во понеделникот наутро излегла на местото за да утврди што се случило.

  Според имотните листови, куќата е во сопственост на бабата на починатиот спортист.

  Полицијата соопшти дека еден маж бил пронајден мртов и дека не е вклучена лоша игра.

  Дејвис играше за Мајами Долфинс, Индијанаполис Колтс и Бафало Билс.

  Кариерата ја заврши во 2018 година.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img