More

  Тоа е најтренди боја на фармерки што ќе ја носиме во летото 2023 година

  - Advertisement -

  Сивите фармерки се дефинитивно крој во кој вреди да се инвестира ова лето.

  Широки сиви фармерки – тренд кој им ласка на сите типови на тело
  Додека во летото 2022 година најпосакувани беа фармерките со низок струк и широк крој, сега на пазарот зазема нов тренд, кој ветува дека ќе стане вирален: удобен, удобен и многу задоволувачки, бидејќи ја подобрува и стеснува силуета, а во исто време ги крие сите недостатоци. Станува збор за фармерки со струк кој не е ниту превисок, ниту пренизок, со широки панталони и во необична сива нијанса.

  Тесните фармерки постепено исчезнуваат од нашите гардероби и отстапуваат место на попрактична, секојдневна коса. Ова важи и за класичните сини фармерки, иако тие остануваат еден од основните елементи на гардеробата.

  Широки фармерки, какви што носат модерните девојки
  Фармерките со широки панталони се идеален модел кој одговара на сите аутфити, и почетна точка за модна изјава во која ќе се чувствувате добро. За опуштен и удобен изглед без да се откажете од гламурот, комбинирајте ги со микро блузи, но со здолништа и кошули со класичен крој. Познатите личности ги носат во различни верзии: предимензионирани и со низок струк, висок струк и двоен кожен струк од Бела Хадид, средно долги и екстра долги измиени лен од Керолин Даур… Еве неколку совети како да носите сиви фармерки со панталони со широки ногавици според познатите модни девојки.

   

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img