More

  Тина Тарнер починала од природна смрт во својот дом во Цирих, Швајцарија

  spot_img

  Легендарната пејачка Тина Тарнер починала од природна смрт во својот дом во Цирих, Швајцарија.

  Пејачката почина на 83-годишна возраст во близина на Цирих, Швајцарија, по долго, неодредено боледување.

  Нејзините претставници потврдија дека „кралицата на рокенролот“ починала од природна смрт, пренесува „Дејли мејл“.

  Исто така, познато е дека таа се борела со рак на дебелото црево и страдала од висок крвен притисок повеќе од четири децении. Тина имала и проблеми со бубрезите.

  Во 2017 година, Тина имаше операција за трансплантација на бубрег, кој го донираше нејзиниот сопруг Ервин Бах.

  Тина открила и дека страда од вртоглавица, заборавеност и повремена дијареа.

  „Знам дека мојата медицинска авантура е далеку од завршена. Секогаш треба да се направи уште еден тест, назначување на друг лекар или биопсија“, напиша Тина во своите мемоари во 2017 година.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img