More

  Тешка сообраќајка на Јадранската магистрала, неколку лица повредени

  spot_img

  Тешка сообраќајна несреќа во која се повредени неколку лица се случила во петокот наутро во близина на Дубровник.

  Две возила со дубровнички регистарски таблички се судриле на државниот пат Д-8, недалеку од кривината за Босанка кон гледиштето, од дубровничката полиција за Дневник.хр велат дека дојава за несреќата добиле во 6 часот и 40 минути.

  Неколку лица се повредени, тие се пренесени во болница, но се уште нема информации за точниот број, а на терен се сите итните служби, меѓу кои и дубровничките пожарникари кои интервенирале со пет пожарникари и едно возило и Итната медицинска помош Сервис.

  Повеќе информации треба да се знаат по завршувањето на увидот, а сообраќајот на овој дел од автопатот е во прекин и се пренасочува од Градот кон Жупа до видиковецот, на улицата Дрога далматинска бригада, додека сообраќајот од Жупа кон градот се одвива. пренасочен на патот Дубац – Бргат – Комолац.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img