More

  TAG

  неколку лица повредени

  Не ја фрлајте: Еве за што можете да ја искористите кората од банана

  Кора од банана може да се користи за повеќе работи, па затоа не треба веднаш да ја фрлате. Богат е и со витамини Б6...

  Тешка сообраќајка на Јадранската магистрала, неколку лица повредени

  Тешка сообраќајна несреќа во која се повредени неколку лица се случила во петокот наутро во близина на Дубровник. Две возила со дубровнички регистарски таблички се...

  Latest news