More

    TAG

    Зеленски се надева да ги извлече луѓето заробени во „Азовстал“

    Зеленски се надева да ги извлече луѓето заробени во „Азовстал“

    За денеска е планирана операција за извлекување на цивили од фабриката „Азовстал“, соопшти кабинетот на претседателот на Украина, Володимир Зеленски. Како што објавија западни медиуми,...

    Latest news