More

    TAG

    Зеленски ги претстави своите барања на самитот Г7

    Зеленски ги претстави своите барања на самитот Г7

    Украинскиот претседател Володимир Зеленски преку видеообраќање на самитот Г7 побарал системи за противвоздушна одбрана, повеќе санкции против Русија, безбедносни гаранции, помош за извоз на...

    Latest news