More

    TAG

    Зеленски ги искара Американците

    Зеленски ги искара Американците, предупреди дека Русите упаднале во Харков

    На западните сојузници им треба премногу долго за да донесат одлуки за воена поддршка за Украина, изјави претседателот Володимир Зеленски за Ројтерс во понеделникот во ексклузивно...

    Latest news