More

  TAG

  време

  Времето денес сончево,температурата ќе достигне до 12 степени

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...

  Времето ќе биде променливо облачно, во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег

  Времето ќе биде променливо облачно, во западните и јужните делови со повремени врнежи од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец,...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локални врнежи од слаб снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно, попладне со локални врнежи од слаб снег. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец. Минималните температури ќе...

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд вдолж пошироко Повардарие, а на планините и на повисоките места со врнежи од снег. Пообилни врнежи...

  Времето денес наутро сонце,попладне обилни дождови!

  Претпладне сончево со мала до умерена облачност,попладне облачноста ќе се зголемува и ќе има локални врнежи од дожд, а на планините од снег. Во...

  Времето денеска ќе биде сончево со температури од 11 до 18 степени

  Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб ветер од северозападен правец.Минималната температура ќе биде во интервал -6...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со температура од 5 до 13 степени.

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со намалена облачност попладне и особено во јужните делови. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено долж...

  Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност

  Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во западните делови повремено ќе биде значително облачно, а попладне и...

  Сончево време со слаба облачност и температури од 15 до 21 степен

  Претпладне времето ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, вдолж Повардарието повремено засилен јужен ветер. Минималната температура...

  Времето денеска ќе биде променливо облачно,студено ,а на повисоките места и врнежи на снег

  Времето денеска ќе биде променливо облачно и постудено, а во планинските подрачја претежно ќе провејува слаб снег. Ќе дува засилен, а повремено и силен...

  Latest news