More

  TAG

  ВМРО ДПМНЕ

  ВМРО-ДПМНЕ: Провидниот театар на Левица, подржан од власта во Собранието, е со цел подигање на намалениот рејтинг, на двете страни

  Провидниот театар на Левица, подржан од власта во Собранието, е со цел подигање на намалениот рејтинг, на двете страни – оценува ВМРО-ДПМНЕ. „Чудна работа, секогаш...

  ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството мора да отвори истрага за онкологија- зошто молчи два месеца, дали штити некого?!

  Повеќе од два месеца Јавното обвинителство молчи и не отвора истрага зошто пациентите не ја добивале соодветната терапија, зошто не работел КАТО-системот на клиниката...

  ВМРО-ДПМНЕ: Власта шеста година по ред изгласува сè поголем буџет, а оваа година тој изнесува цели 5,5 милијарди евра, но граѓаните шеста година по...

  Власта шеста година по ред изгласува сè поголем буџет, а оваа година тој изнесува цели 5,5 милијарди евра, но граѓаните шеста година по ред, сè повеќе се дават...

  ВМРО-ДПМНЕ: Обвинителството и власта два месеци ја штитат канцер-мафијата која правела милиони на грбот на пациентите на Онкологија

  Обвинителството и власта два месеци ја штитат канцер-мафијата која правела милиони на грбот на пациентите на Онкологија, обвини денеска ВМРО-ДПМНЕ во соопштение. „Два месеци поминуваат, а...

  Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека со потписот тој докажал дека работи за Ковачевски и Ахмети

  Претседателот Стево Пендаровски можеше да ги  спречи измените на Кривичниот законик и да го врати законот на повторно разгледување, но тој ги потпиша за...

  Стоилковски: Погледнете колку „длабоко“ се замрзнати цените во владиниот ресторан

  Додека народот се турка за корка леб, Ковачевски, Груби, Бујар, Спасовски, Стани Цаци, си сркаат пилешка чорба за 60 денари, вртат на вилушка омлет...

  Партиите потпишат изјава и да дадат заклетва дека го почитуваат Уставот на Македонија и нејзиниот територијален интегритет,

  ВМРО-ДПМНЕ е партија која е сигурна дека на следните избори ќе има мнозинство и ќе има мандат да ја формира владата. Имаме желба да...

  ВМРО-ДПМНЕ: По дебаклот со уставните измени целосно неважно е што мисли делегитимираната СДС

  По дебаклот со уставните измени целосно неважно е што мисли делегитимираната СДС, единствено решение се избори – порачаа од ВМРО-ДПМНЕ како одговор на денешната...

  Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски: Владата немаше право надвор од своите ингеренции да прифати обврска за промена на Уставот

  Поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски, во пресрет на пленарната седница во Собранието на која ќе се расправа за потребата од отворање на Уставот,...

  ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ и Димитар Ковачевски ретерираа од Илинденската декларација, потпишани се само 17 пратеници, под притисок на Бугарија молчат

  СДСМ и Димитар Ковачевски ретерираа од Илинденската декларација, потпишани се само 17 пратеници, под притисок на Бугарија молчат, обвини опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „СДСМ и...

  Latest news