More

  TAG

  ВМРО ДПМНЕ

  ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ станува изолирана партија, огромно двотретинско мнозинство во собранието поддржа системски закон, само СДСМ против, да беше тендер први ќе го поддржеа

  СДСМ станува изолирана партија, огромно двотретинско мнозинство во собранието поддржа системски закон, само СДСМ против, да беше тендер први ќе го поддржеа, тврди ВМРО-ДПМНЕ...

  Стоилковски:12 прашања за 12 директори за колапсот на здравствениот систем

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, ги повика сите 12 раководители на Хирургија да не се кријат од јавноста, туку одговорно да излезат и јавно...

  ВМРО-ДПМНЕ: 13-ти ден не работат операционите сали на Хирургија, СДСМ и ДУИ го оставаат здравството во хаос

  13-ти ден не работат операционите сали на Хирургија, СДСМ и ДУИ го оставаат здравството во хаос, посочуваат од ВМРО-ДПМНЕ. „Десетици и стотици пациенти се препраќаат...

  ВМРО ДПМНЕ: Кога Кацарска напушта раководна позиција, тоа е празник за правдата

  Кога Кацарска напушта раководна позиција, тоа е празник за правдата, порача ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение. „Жената која чувствуваше исполнетост во спроведувањето политички нарачки преку драконски казни...

  До петок договор за нова влада!Таравари оптимист,ДУИ во опозиција

  Гостиварскиот градоначалник Арбен Таравари очекува до крајот на идната недела да се постигне договор околу идната влада. Тој на новинарско прашање на настан во Гостивар...

  Кои се пратениците со кои ВМРО-ДПМНЕ дојде до парламентарно мнозинство: Со ЗНАМ во Влада обезбедено и двотретинско мнозинство

  Работните групи на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Вреди“ продолжуваат со преговорите за коалицирање во новата Влада, а ВМРО-ДПМНЕ влегува во преговорите со 61 пратеник, односно...

  ВМРО ДПМНЕ : Од денес започнува последната битка за Македонија, 20 часот пред влада, за промените кои се во твои раце!

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ упати повик до граѓаните денеска во 20 часот да излезат на големиот сенароден митинг пред Владата. „Од денес започнува последната битка за Македонија,...

  Китески: Доказ дека СДС владее само со криминал и корупција се нивните партиски кадри кои до каде што стапнуваат, раководат и работат незаконски

  Доказ дека СДС владее само со криминал и корупција се нивните партиски кадри кои до каде што стапнуваат, раководат и работат незаконски. Како што ветивме...

  ВМРО-ДПМНЕ: Нема кој не ја слушна срамната изјава на Стево Пендаровски дека Гоце Делчев се декларирал како Бугарин

  Нема кој не ја слушна срамната изјава на Стево Пендаровски дека Гоце Делчев се декларирал како Бугарин. Тој тоа го направи на своја рака,...

  ВМРО-ДПМНЕ: Веднаш да се прекине комисиската расправа во Собранието за пакетот закони кои што треба да ја регулираат работата на државната администрација

  Веднаш да се прекине комисиската расправа во Собранието за пакетот закони кои што треба да ја регулираат работата на државната администрација и да се...

  Latest news