More

    TAG

    Вкупно 47 случаи на морбили во Србија и во кои градови

    Вкупно 47 случаи на морбили во Србија и во кои градови

    Институтот за јавно здравје „Милан Јовановиќ Батут“ соопшти дека од почетокот на оваа година на територијата на Србија се регистрирани 47 случаи на морбили. На...

    Latest news