More

    TAG

    ветер и мраз

    Жолто предупредување за речиси цела Хрватска: Очекувајте снег, дожд, ветер и мраз

    Жолто предупредување кое претставува потенцијално опасно време е издадено во поголемиот дел од Хрватска за вторник. Во понеделник во повеќето области ќе биде претежно сончево....

    Latest news