More

    TAG

    Украински војници и деца ќе се рехабилитираат во Македонија по примерот на Хрватска - За Пендаровски е прифатлива идејата на Зеленски

    Украински војници и деца ќе се рехабилитираат во Македонија по примерот на Хрватска – За Пендаровски е прифатлива идејата на Зеленски

    Украинскиот претседател Володимир Зеленски на самитот во Тирана во февруари разговарал со македонскиот колега Стево Пендаровски за можноста украински војници и деца да се...

    Latest news