More

  TAG

  температури

  Температурите денеска ќе достигнат максимални 38 степени

  Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен...

  Денеска во Македонија температури и до 41 степен

  Денеска во Македонија ќе преовладува сончево и многу топло време, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а наместа долж Повардарието, повремено...

  Времето денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд

  Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во северните делови. Во западните делови ќе дува повремено силен ветер (над 60...

  На Антарктикот оваа недела измерени 30 степени над нормалата

  Во источниот дел на Антарктикот оваа недела беа измерени многу високи температури, повеќе од 30 степени Целзиусови над нормалата, соопштија научниците. Научната база Конкордија, која...

  Претежно сончево со температури од 5 до 12 степени

  Претежно сончево со слаб ветер од променлив правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -10 до -2, а максималната од 5 до 12...

  Времето денес сончево,температурата ќе достигне до 12 степени

  Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура ќе биде во интервал...

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд и снег

  Времето ќе биде облачно со врнежи од дожд вдолж пошироко Повардарие, а на планините и на повисоките места со врнежи од снег. Пообилни врнежи...

  Времето денеска ќе биде сончево со температури од 11 до 18 степени

  Времето денеска ќе биде сончево и потопло со мала локална облачност и со слаб ветер од северозападен правец.Минималната температура ќе биде во интервал -6...

  Сончево и релативно топло со мала до умерена облачност

  Времето денеска ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена облачност. Во западните делови повремено ќе биде значително облачно, а попладне и...

  Latest news