More

  TAG

  скопје

  Стогодишнината од раѓањето на Шопов на релација Загреб, Љубљана, Скопје

  Стогодишнината од раѓањето на македонскиот класик Ацо Шопов се чествуваше и на филозофските факултети при државните универзитети во Загреб и во Љубљана, со учество...

  Илиндеснка останува блокирана,превозниците очекуваат средба со Ковачевски

  Приватните автобуски превозници, кои протестираат со блокада на булеварот Илинден во Скопје, откако не добија одговор на барањето за средба со скопската градоначалничка Данела...

  Приватните превозници и денеска продолжуваат со блокада на булеварот Илинден кај бараките на  Град Скопје.

  Приватните превозници и денеска продолжуваат со блокада на булеварот Илинден кај бараките на  Град Скопје. Блокирани се лентите на булеварот на потегот од Фонтана...

  Приватните превозници се повлекуваат од крстисниците,останува блокирана само Илинденска

  Приватните автобуски превозници и денеска продолжуваат со блокада на сообраќајот во Скопје, но, според најавите, од 10 часот изутринава нивни автобуси ќе има само...

  Приватните превозници поставија блокади од 6 часот,хаос во сообраќајот

  Со блокадата на десната страна од булеварот „Илинден“ со автобуси, приватните автобуски превозници на „Слобода превоз“ и „Мак-експрес“ и денеска го изразуваат своето незадоволство...

  Приватните превозници ги блокираа најпрометните булевари во Скопје

  Приватните превозници вклучени во Јавниот линиски превоз денеска од 7 часот со повеќе од 30 автобуси протестираат со целосно блокирање во сите правци на...

  Патник се соблекол гол до појас, викал „УЧК“ и агресивно ги вознемирувал патниците на денешниот лет на „Визер“ од Брисел за Скопје

  Патник се соблекол гол до појас, викал „УЧК“ и агресивно ги вознемирувал патниците на денешниот лет на „Визер“ од Брисел за Скопје, објави СДК.мк. Полицијата...

  Приведен вработен во ЈСП спремал да активира бомба пред протестот!!!

  Вработен во ЈСП се заканил со бомба, соопшти МВР. „Денеска од полициски службеници е приведен Ј.И. вработен во ЈСП, по претходна пријава околу 5...

  Инспекторатот и УЈП беа на контроли во Тетово, Скопје, Гостивар и во Кичево

  На 22.09.2022, полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР – Сектор за економски криминал и корупција, во координација со Државниот пазарен инспекторат...

  Од денеска почнува скрининг-тестирањето по случаен избор на примерок од 1.000 испитаници во Скопје

  Од денеска почнува скрининг-тестирањето по случаен избор кое треба да покаже дали и каков имунитет на ковид-19 има населението во земјава за да и...

  Latest news