More

    TAG

    Се појави првата снимка од нападот на Пакистан врз Иран: Убиени две деца

    Се појави првата снимка од нападот на Пакистан врз Иран: Убиени две деца

    Пакистан изврши напади во Иран насочени кон сепаратистичките милитанти, соопшти пакистанското Министерство за надворешни работи, два дена откако Техеран соопшти дека нападнал бази на...

    Latest news