More

    TAG

    Русите го ракетираат Днепро

    Русите го ракетираат Днепро

    Во петокот Русија истрела ракета врз болница во источниот украински град Днипро, објави регионалниот гувернер Серхи Лисак. „Ракетни напади врз Днипро. „Рустични“ копилиња ја нападнале...

    Latest news