More

  TAG

  Rolls-Royce

  Rolls-Royce го претстави својот прв електричен седан од 380.000 евра.

  Производителот на луксузни автомобили Rolls-Royce се подготвува засекогаш да се збогува со моторот со внатрешно согорување и го претстави новиот Spectre, неговиот прв целосно...

  Што го прави Rolls-Royce толку скап?

  Приказната за британскиот автомобилски гигант, кој според истражувањата од 1987 година, заедно со Кока-Кола, беше најпрепознатливиот бренд во светот. Rolls-Royce, луксуз за кој човек...

  Latest news