More

  TAG

  Претрес во гостиварско

  Претрес во гостиварско, пронајдена дрога

  На 19.02.2024 во 17.30 часот на магистралниот пат Охрид - Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Г.А.(48) и У.И.(54) двајцата...

  Претрес во гостиварско, пронајдени автоматски пушки, муниција…

  Денеска (01.02.2024) од страна на Единицата за сериозен криминал и кривични дела против културно наследство при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал,...

  Latest news