More

  TAG

  пад евро

  Поради војната во Украина и санкциите против Русија, европските берзи драстично паѓаат

  Цените на берзите драстично паднаа минатата недела, особено во Европа, бидејќи руските воени напади врз украинските градови стануваат сè поразорни, додека инвеститорите проценуваат дека...

  Пад на азиските берзи !!!!

  Акциите на азиските берзи паднаа во петокот, како и курсот на еврото, бидејќи инвеститорите се загрижени поради вестите за пожар во нуклеарната централа во...

  Latest news