More

  TAG

  Оливер Спасовски

  За Зоран Заев, Оливер Спасовски, Александар Кирацовски како и за други актуелни и поранешни функционери од СДСМ, но и против поранешната шефица ЈОГОКК, Вилма...

  За Зоран Заев, Оливер Спасовски, Александар Кирацовски како и за други актуелни и поранешни функционери од СДСМ, но и против поранешната шефица ЈОГОКК, Вилма...

  Оливер Спасовски тврди дека пасоши ќе се печатат и по 12-ти февруари,имало доволно обрасци

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека има обрасци за патни исправи, откако омбудсманот Насер Зибери во неделата во интервју за Радио...

  Спасовски – се испитува кој го вееше знамето на „Голема Албанија“

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека полицијата има прибрано добри оперативни сознанија во врска со лицето кое го вееше знамето на...

  МВР КРИЕ ДЕКА НЕ Е ПРОНАЈДЕНА ПУШКАТА СО КОЈА ПУКАШЕ КОМАНДИРОТ ОД РОПОТОВО

  МВР на Оливер Спасовски знаеше, но молчеше за настанот во кој командир на полициска станица, други полициски службеници, воени лица и во нивно присуство...

  Законот за полиција е јасен ,Министерот Спасовски должен е веднаш да го разреши комндирот на ПС од ОН Охрид Сашо Дончевски

  Колку негативни извештаи за сработеното на командирот на Полициска станица Охрид Сашо Дончевски треба да поминат пред советот на Општина Охрид,за конечно на раководството...

  Министерот Спасовски во Белград на билатерална средба со српскиот колега Гашиќ

  Утре, (22.02.2023), во Белград, Република Србија, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ќе оствари билатерална средба со неговиот српски колега, министерот за внатрешни работи...

  Спасовски: Уништени 1.4 тони дрога во Макстил, второ уништување во рок од шест месеци како резултат на постојаните полициски акции

  „Вечерва во присуство на раководството на МВР, претставници од Мисијата на ОБСЕ во Скопје, полициски аташеа, соработници, беа уништени околу 1.400 килограми различни видови...

  Министерот Спасовски и директорот Тасевски на традиционален ручек и дружење со децата и семејствата на загинатите припадници на МВР

  Денеска, министерот за внатрешните работи Оливер Спасовски, директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски и началникот на Одделот за специјални операции Митко Даневски,...

  Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упатува апел до граѓаните по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев: Упатувам...

  Спасовски вели дека пријавите за бомби се хибриден напад врз државата

  Стојам на ставот дека дојавите за поставени бомби во училиштата претставува хибриден напад врз државата и дека тоа е монструозен чин, заради тоа што...

  Latest news