More

  TAG

  нуклеарна војна

  Три опции кои можат да доведат до избувнување на нуклеарна војна

  И Русија и НАТО спроведуваат речиси истовремени вежби на нивните нуклеарни сили оваа недела. Рускиот претседател Владимир Путин веројатно нема да употреби тактичко нуклеарно оружје...

  Крајната игра на Путин: Анексијата и мобилизацијата ја прават нуклеарната војна поверојатна

  Руската влада официјално прогласи четири украински региони за дел од Русија. Анексијата уследи по наредбата за „делумна“ мобилизација во Русија, која всушност брзо станува...

  Русите објавија: „Нуклеарна тријада“ во состојба на зголемена готовност

  Стратешките ракетни сили, северната и пацифичката флота и авијацијата со долг дострел се во состојба на готовност, соопшти руското Министерство за одбрана. -„Рускиот министер за...

  Latest news