More

    TAG

    НАТО најави испраќање дополнителни војници на Косово

    НАТО најави испраќање дополнителни војници на Косово

    НАТО најави дека во екот на тензиите ќе испрати засилување на мировните сили на КФОР на северот на Косово. Командата на здружените сојузнички сили на...

    Latest news