More

  TAG

  МВР - Извадок на дел од дневни настани

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 29.12.2023

  На 28.12.2023 во 22.15 часот на ул.„Шералти” во Битола, полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода У.К.(36) од с.Граешница, битолско. Тој бил...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 25.12.2023

  На 24.12.2023 во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци ги лишиле од слобода Н.Р.(21) и Ш.Д.(19), двајцата од Кавадарци. При претрес во нивниот дом,...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 21.12.2023

  На 20.12.2023 во Виница, полициски службеници од ОВР Виница го лишиле од слобода Ф.А.(19) од Виница. При претрес во неговиот дом, извршен со судска...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 04.12.2023

  Полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар, вчера (4 декември) околу 10 часот го привеле 36-годишниот З.С. од гостиварското село Падалиште. Тој...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 02.11. 2023

  На 01.11.2023 во 21.20 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица ги лишиле од слобода К.К.(23) и Н.П.(20), двајцата од...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани, 29.09. 2023

  На 28.09.2023 во 11.00 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Е.Б.(21) од Радовиш. Тој се...

  МВР -Извадок на дел од дневни настани, 25.09.2023

   Полициски службеници од СВР Тетово, вчера (24.09.2023) во 19 часот на улица „Љуботенска“ во Тетово, со судска наредба, го привеле 54-годишниот тетовец Р.М, осуден...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани 01.06.2023

  На 31.05.2023 во 19.10 часот на крстосница од булевар „Македонски просветители“ со улица „Партизанска“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од...

  МВР – Извадок на дел од дневни настани 27.04.2023

  На 26.04.2023 околу 15.15 часот на улица „Никола Парапунов“ во Гостивар, полициски службеници од СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 29-годишниот З.И....

  МВР – Извадок на дел од дневни настани 24.04.2023

  Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (23.04.2023) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени...

  Latest news