More

  TAG

  муниција

  Претрес во гостиварско, пронајдени автоматски пушки, муниција…

  Денеска (01.02.2024) од страна на Единицата за сериозен криминал и кривични дела против културно наследство при Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал,...

  Претреси во Битола, пронајдени пиштол, муниција, украдени предмети

  На 08.06.2023 полициски службеници од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода К.Ј.(26) од Битола. При претрес во неговиот дом,...

  Latest news