More

    TAG

    лица

    Ргистрирани нови 920 нови случаи инфицирани и 11 починати лица од ковид 19!

    Во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 502 • Битола – 54 • Куманово –...

    Latest news