More

    TAG

    Лавров ја коментира ситуацијата во Украина

    Лавров ја коментира ситуацијата во Украина

    Доколку западните земји сакаат да го решат украинскиот конфликт на бојното поле, Москва е подготвена на тоа, изјави шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров, пишува...

    Latest news