More

    TAG

    Каракачанов тврди дека 80 отсто од Бугарите имаат ист став со неговата партија

    Каракачанов тврди дека 80 отсто од Бугарите имаат ист став со неговата партија

    Претседателот на бугарската ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов вели дека партијата никогаш не правела компромис и тврди дека 80 отсто од Бугарите се против отстапки во...

    Latest news