More

    TAG

    Израелски весник: На нашите војници им беше наредено да запалат куќи и се останато во Газа

    Израелски весник: На нашите војници им беше наредено да запалат куќи и се останато во Газа

    Израелските војници во Газа добиле наредба од нивните команданти да ги запалат палестинските куќи и се друго во Газа, објави во четвртокот весникот Хаарец. Според...

    Latest news