More

  TAG

  измир

  Измир оддава почит: На ѕидот од зградата е насликано починатото мексиканско спасувачко куче Протео

  На зграда во турскиот град Измир е насликан портрет на мексиканското куче Протеа, кое загина за време на спасувачка мисија во Турција.Германскиот овчар Протео...

  Статуа стара околу 11.500 години е конфискувана во Измир, Турција

  Во акцијата насочена против шверцерите на антиквитети во турскиот град Измир, запленета е статуа од периодот од 9.500 години пред нашата ера. Полициската управа во...

  Кореографија со македонското знаме на турскиот клуб Гестепе се завиори во Измир

  Навивачите на турскиот клуб Гестепе на трибините истакнаа кореографија со македонското знаме во средината.Ова го направија во чест на нашиот репрезентативец Адис Јаховиќ кој...

  Latest news