More

    TAG

    Источниот дел на Канада парализиран од поларно невреме

    Источниот дел на Канада парализиран од поларно невреме

    Силна снежна бура го зафати источниот дел на Канада. На некои места снежната покривка достигна и до еден метар што го парализира животот во...

    Latest news