More

  TAG

  инфицирани

  1.261 нов случај на ковид-19 за 48 часа во Македонија

  Во последните три дена регистрирани се 1.261 нов случај на ковид-19 од наперавени 2.989 тестови, оздравени се 1.085, а починале шест лица, соопшти Министеството...

  Црна ковид статистика,1.091 нов случај на КОВИД-19 и 36 починати лица во минатите 24 часа

  Во последните 24 часа направени се 3.702 тестови, а регистриран е 1.091 нов случај на КОВИД-19: • Скопје – 586 • Битола – 58 • Куманово –...

  Ргистрирани нови 920 нови случаи инфицирани и 11 починати лица од ковид 19!

  Во последните 24 часа направени се 3.338 тестови, а регистрирани се 920 нови случаи на КОВИД-19: • Скопје – 502 • Битола – 54 • Куманово –...

  Latest news