More

    TAG

    И Шолц одби руски тест пред средбата со Путин

    И Шолц одби руски тест пред средбата со Путин

    Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска пристигна во Москва, на разговор со рускиот претседател околу деескалација на тензиите на руско-украинската граница, но пред средбата го...

    Latest news