More

    TAG

    Хуркач до титулата дојде со фантастичен тенис и комплетно го надигра најдобриот светски тенисер

    Хуркач до титулата дојде со фантастичен тенис и комплетно го надигра најдобриот светски тенисер

    Полјакот Хуберт Хуркач го освои АТП тенискиот турнир во Хале, откако попладнево во финалето го совлада првиот носител, Русинот Данил Медведев, со 6-1, 6-4. Хуркач...

    Latest news