More

  Хуркач до титулата дојде со фантастичен тенис и комплетно го надигра најдобриот светски тенисер

  spot_img

  Полјакот Хуберт Хуркач го освои АТП тенискиот турнир во Хале, откако попладнево во финалето го совлада првиот носител, Русинот Данил Медведев, со 6-1, 6-4.

  Хуркач до титулата дојде со фантастичен тенис и комплетно го надигра најдобриот светски тенисер.

  Полскиот тенисер во финалето дојде до победата за 63 минути игра и ја освои петтата титула во кариерата, играјќи го своето петто АТП финале.

  За Русинот Медведев ова беше 25 финале во кариерата и 12 пораз.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img