More

  TAG

  хрватска

  Реномираниот глобален бизнис магазин „Форбс“(FORBES) почнувајќи од 14 ноември отвора портали во Србија, Црна Гора, Хрватска, Словенија и во Босна и Херцеговина

  Реномираниот глобален бизнис магазин „Форбс“(FORBES) почнувајќи од 14 ноември отвора портали во Србија, Црна Гора, Хрватска, Словенија и во Босна и Херцеговина. Лансирањето на...

  Значително се зголемува цената на бензините и на дизелот

  Во Хрватска, од полноќ поскапуваат нафтените деривати. Ќе поскапат бензините и дизелот. Бензините и дизелот ќе поскапат за пет центи, додека синиот дизел поскапува за...

  Се упатил кон Хрватска и возел 500 километри во погрешна насока. Еве каде завршија

  Семејство од Австрија сакало да оди на одмор во Загреб, Хрватска. Планирале да застанат во Салцбург, Австрија.Меѓутоа, поради изборот на погрешно место во навигацијата...

  Се одржа 4тиот Голф-турнир „Витаминка опен“ во Запрешиќ, Хрватска

  Во Запрешиќ, Хрватска во организација на прилепската компанија се одржа 4тиот турнир во голф „Витаминка опен“. На турнирот учествуваа околу 30 натпреварувачи, професионални и...

  Хрватска, заедно со Камерун и Виетнам се најде на списокот на земји во кои се перат пари

  Хрватска, заедно со Камерун и Виетнам се најде на списокот на земји во кои се перат пари. Меѓународната агенција за борба против перење пари,...

  Владата на Хрватска најави нови цени на горивата

  Телефонска седница на Владата на Република Хрватска денеска се одржа на која беше донесена Уредбата за утврдување највисоки малопродажни цени на нафтените деривати, според...

  За еден час три земјотреси во Романија, еден во Хрватска и два во Србија

  Републичкиот сеизмолошки завод (РСЗ) на Р.Србија , денеска за помалку од еден час регистрираше три земјотреси во Романија и еден во Хрватска, а претходно...

  Опозицијата ја нападна власта во Хрватска поради јахтата: Ова е полошо од глупост

  Претставниците на опозицијата во средата предупредија на сериозен неуспех на државата во случајот со запленетата јахта на руски олигарх близок на Владимир Путин, која...

  Познати фаци на трибините: Некои Катарци не можеа да го тргнат погледот од хрватските навивачки

  На натпреварите меѓу Хрватска и Јапонија на Светското првенство во Катра, како и секогаш, присуствуваа одреден број хрватски навивачи. А овој пат има познати фаци,...

  Македонец уапсен во Хрватска за шверц на Кокаин

  Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии членови, меѓу кои еден Македонец и еден Србин, се обвинети дека од септември минатата година шверцувале хероин...

  Latest news