More

    TAG

    ЕУ ќе обезбедува енергија за Украина и за Западниот Балкан

    ЕУ ќе обезбедува енергија за Украина и за Западниот Балкан

    Европа се соочува со најсериозната закана по нејзината безбедност од завршувањето на Студената војна, предупреди денеска шефот на европската дипломатија, Жозеп Борел. – Според мене,...

    Latest news