More

  TAG

  Ерупцијата на вулкан во Индонезија

  Ерупцијата на вулкан во Индонезија, властите се подготвуваат за евакуација на населението

  Вулканот Ибу во Индонезија еруптираше денеска, исфрлајќи пепел и темен чад до пет километри во воздухот, објавија локалните власти. По ерупцијата во петокот, центарот го...

  Ерупцијата на вулкан во Индонезија, исфрли облак од пепел висок два и пол километри

  Вулканот Анак Кракатаа во западна Индонезија денеска исфрли огромни облаци од вулканска пепел до височина од околу 2.500 метри. Забележани се четири ерупции, соопштија...

  Latest news